A projekt kezdeti időszakában a komplex integrált keretrendszer megalapozásának kutatási feladatai folytak.
Az alvállalkozók bevonásával zajló kutatások több területet érintettek:
- Az egyedi fuzzy logikán alapuló kutatások eredményeképpen lehetővé vált a fuzzy előrejelzés logikai modelljének a kialakítása.
- Az automatikus integrációs kutatások megteremtették a módszertani alapjait a komplex rendszerben használható eszközök gyors és hatékony integrálásának.
- Az egyedi MI (gépi tanulás) logikán alapuló döntési modell kialakítása a fuzzy kutatás eredményeivel összhangban, arra számos ponton építve került kialakításra.
- Az AR területhez kapcsolódó kutatások az elvi alapot jelentik a virtuális tér szimuláció és tér megjelenítés technológiájának használatára az integrált rendszerbe.
A kutatások lezártát követően a módszertani eredményekre építve megkezdődött az integrált rendszer kialakítása.
- A rendszer tervezése során többek között elkészült a rendszert technikai oldalról leíró rendszerterv, illetve a kialakítandó rendszer megjelenését meghatározó design terv.
- A tervezési feladatokat követően indult meg a prototípus komponensek elkészítése. A megoldásnak ebben a szakaszában történt meg az új, innovatív megoldásokat tartalmazó komponensek kialakítása.
- A prototípus komponensek integrációja során a megvalósítás hatékonyságát növelte, hogy a munka során építhettünk egy meglévő keretrendszerre, így sokkal több figyelem juthatott a rendszer speciális elemeinek integrálására. Az elkészült prototípust alapos és részletes teszteknek vetettük alá.
- A több körben elvégett javítások eredményeképpen előállt prototípust terepi tesztelés során is ellenőriztük. Itt a tervezett környezethez hasonló körülmények között vizsgáltuk a rendszer működését.
- A terepi teszt eredményei alapján megtörténtek a prototípuson azok a változtatások (pl. teljesítmény optimalizálás), amelyek szükségességére a terepi teszt mutatott rá.
Az elvi alapok megteremtése, majd ezen eredményeknek a gyakorlatba való átültetése egy olyan rendszer kialakítását tette lehetővé, amelyik a komplexitását és az integráltságát tekintve egyedülálló. Az AR megoldások használata, a mesterséges intelligencia logikáján alapuló előrejelzési mechanizmusok alkalmazása, a SIOT megoldással ötvözve egy komplex biztonságtechnikai megoldás kialakítását eredményezte. A megoldás nyitott, mind az alkalmazott eszközök, mind a visszajelzési mechanizmusok tekintetében, így a biztonságtechnikai eszközöknél is jelentkező technológiai fejlődéssel a komplex, integrált megoldás várhatóan a szokásosnál hosszabb ideig képes lépést tartani.